Mäklare Uppsala

Funderar du på hur du ska välja fastighetsmäklare? På Länsförsäkringar Fastighetsförmedling får vi hela tiden kontakt med människor som vill köpa eller sälja bostad. De vänder sig till oss därför att vi kan erbjuda en helhet med fastighetsförmedling, försäkringar, lånelöfte och bolån, något både köpare och säljare vinner på. Vi tillhör nämligen Länsförsäkringar som ägs av sina kunder och styrs av sunda värderingar om närhet, nytta och långsiktighet. Du kommer att märka det i kontakten med oss.

Så om du vill sälja, värdera eller köpa bostadsrätt, hus, tomt eller fritidshus här i trakten har du kommit rätt. Ring, mejla eller kom in till oss på Drottninggatan 3 i Uppsala, så pratar vi om hur vi kan hjälpa dig till en riktigt, riktigt bra fastighetsaffär. Om du är ny i trakten tipsar vi gärna om utflyktsmål, för vi kan området väldigt bra.

Välkommen till din lokala mäklare i Uppsala!

Läs mer

Besök oss

Drottninggatan 3

Uppsala

018-430 34 00

uppsala@lansfast.se

Boka möte

Värdera din bostad kostnadsfritt*

Vi erbjuder dig en kostnadsfri uppskattning av dagsvärdet på din bostad så att du kan hålla stenkoll på marknaden.

*Observera att din lokala mäklare kan behöva ta ut en ersättning även vid en kostnadsfri värdeuppskattning under vissa omständigheter, till exempel om fastigheten är avlägset belägen.

Medarbetare

Ring, mejla eller titta in och prata med någon av oss när du funderar på att sälja eller köpa bostad. Vi hjälper dig hela vägen.

Peter Jakobsson
Fastighetsmäklare Franchisetagare

Peter Jakobsson

Telefon: 0707-68 58 66 peter.jakobsson@lansfast.se Läs mer
Anna Viring
Fastighetsmäklare

Anna Viring

Telefon: 0705-50 58 16 anna.viring@lansfast.se Läs mer
Ann-Sofi Ripstrand
Fastighetsmäklare

Ann-Sofi Ripstrand

Telefon: 0709-30 25 32 ann-sofi.ripstrand@lansfast.se Läs mer
Arvid Waldestrand
Fastighetsmäklare

Arvid Waldestrand

Telefon: 0725-85 31 00 arvid.waldestrand@lansfast.se Läs mer
Dan Sånglöf
Konsult

Dan Sånglöf

Telefon: 0709-30 25 33
David Almqvist
Fastighetsmäklare

David Almqvist

Telefon: 0707-68 58 64 david.almqvist@lansfast.se Läs mer
David Wallin
Fastighetsmäklare

David Wallin

Telefon: 0706-85 89 42 david.wallin@lansfast.se Läs mer
Emily Andernéll
Mäklarassistent

Emily Andernéll

Telefon: 0727-30 34 08 emily.andernell@lansfast.se Läs mer
Emma Norenäs
Mäklarassistent

Emma Norenäs

Telefon: 0704-30 04 07 emma.norenas@lansfast.se Läs mer
Eva-Lena Alsing
Mäklarassistent

Eva-Lena Alsing

Telefon: 0709-80 17 76 eva-lena.alsing@lansfast.se Läs mer
Filip Lindström
Fastighetsmäklare

Filip Lindström

Telefon: 0705-45 45 94 filip.lindstrom@lansfast.se Läs mer
Gustaf Mattsson
Fastighetsmäklare

Gustaf Mattsson

Telefon: 0709-75 09 99 gustaf.mattsson@lansfast.se Läs mer
Hanna Östman
Fastighetsmäklare

Hanna Östman

Telefon: 0709-30 25 43 hanna.ostman@lansfast.se Läs mer
Helen Andersson
Fastighetsmäklare

Helen Andersson

Telefon: 0708-44 41 34 helen.andersson@lansfast.se Läs mer
Helena Pettersson
Fastighetsmäklare

Helena Pettersson

Telefon: 0707-68 58 61 helena.pettersson@lansfast.se Läs mer
Heléne Larsson
Driftsansvarig

Heléne Larsson

Telefon: 0703-30 25 34 helene.larsson@lansfast.se Läs mer
Herman Silén
Fastighetsmäklare

Herman Silén

Telefon: 0704-30 34 59 herman.silen@lansfast.se Läs mer
Isaac Hugo
Assistent

Isaac Hugo

Telefon: 018-430 34 00 isaac.hugo@lansfast.se Läs mer
Jennie Wolrath
Föräldraledig

Jennie Wolrath

Telefon: 0705-30 25 58 jennie.wolrath@lansfast.se Läs mer
Johan Thyrestam
Fastighetsmäklare

Johan Thyrestam

Telefon: 0709-30 08 76 johan.thyrestam@lansfast.se Läs mer
Josefin Sundin
Mäklarassistent

Josefin Sundin

Telefon: 0709-39 04 03 josefin.sundin@lansfast.se Läs mer
Kent Lindström
Fastighetsmäklare

Kent Lindström

Telefon: 0709-30 25 34 kent.lindstrom@lansfast.se Läs mer
Linn Thyrestam Grape
Fastighetsmäklare/Föräldraledig deltid

Linn Thyrestam Grape

Telefon: 0709-15 44 48 Linn.Thyrestam.Grape@lansfast.se Läs mer
Lisa Ekblom
Mäklarassistent

Lisa Ekblom

Telefon: 0704-30 09 07 lisa.ekblom@lansfast.se Läs mer
Maria Sjöström
Mäklarassistent

Maria Sjöström

Telefon: 0706-60 08 57 maria.sjostrom@lansfast.se Läs mer
Mats Jansson
Fastighetsmäklare

Mats Jansson

Telefon: 0707-68 58 63 mats.jansson@lansfast.se Läs mer
Andreas Waldestrand
Fastighetsmäklare Franchisetagare Knivsta

Andreas Waldestrand

Telefon: 0705-30 11 33 andreas.waldestrand@lansfast.se Läs mer
Måna Kanjo
Fastighetsmäklare

Måna Kanjo

Telefon: 0725-30 34 03 mana.kanjo@lansfast.se Läs mer
Sofia Sundberg
Fastighetsmäklare Franchisetagare Kommersiellt

Sofia Sundberg

Telefon: 0704-30 36 76 sofia.sundberg@lansfast.se Läs mer
Songül Kiruk
Fastighetsmäklare

Songül Kiruk

Telefon: 0709-80 59 91 songul.kiruk@lansfast.se Läs mer
Teresa Pettersson
Fastighetsmäklare

Teresa Pettersson

Telefon: 0730-66 77 80 teresa.pettersson@lansfast.se Läs mer
Anna Jansson
Bolånerådgivare LF Bank

Anna Jansson

Telefon: 018-68 55 26 anna.jansson@lansforsakringar.se Läs mer
Kajsa Holmestrand
Bolånerådgivare LF Bank

Kajsa Holmestrand

Telefon: 018-68 56 87 kajsa.holmestrand@lansforsakringar.se Läs mer
Anna Hägg
Bolånerådgivare LF Bank

Anna Hägg

Telefon: 018-68 56 07 Anna.hagg@lansforsakringar.se Läs mer
Lena Bodén
Bolånerådgivare LF Bank

Lena Bodén

Telefon: 018-68 55 66 lena.boden@lansforsakringar.se Läs mer
Dan Himmelsköld
Bolånerådgivare LF Bank

Dan Himmelsköld

Telefon: 018-68 55 11 dan.himmelskold@lansforsakringar.se Läs mer
Gabrielle Forhaug
Bolånerådgivare LF Bank

Gabrielle Forhaug

Telefon: 018-68 56 51 gabrielle.forhaug@lansforsakringar.se Läs mer

Våra mäklarkontor samarbetar med Länsförsäkringar Bank vilket ger dig bra ränta och snabba lånlöften.

Få tid över att leva

Med den kostnadsfria tjänsten Försprång ser din mäklare till att all dokumentation inklusive fina bilder finns på plats när du känner dig redo att sälja din bostad.

Genom att klicka på knappen godkänner jag villkoren

Våra bostäder

Visa alla 94 träffar

Partner

Annonsering av bostaden på hemnet.se

Vill du annonsera din bostad på Hemnet kostar det mellan 300-2900 kronor, beroende på bostadens utgångspris. Det är en avgift som Hemnet Service HNS [...]

Läs mer

Annonsering av bostaden på hemnet.se

Vill du annonsera din bostad på Hemnet kostar det mellan 300-2900 kronor, beroende på bostadens utgångspris. Det är en avgift som Hemnet Service HNS AB fakturerar dig som är säljare. Länsförsäkringar Fastighetsförmedling uppbär vid förmedling av erbjudandet från Hemnet en ersättning mellan 150-1450 kronor.

Läs mer om bostadsannonsering på hemnet.se

Länsförsäkringar Uppsala

Möjlighet till snabba och trygga lånelöften. Ta del av förmånliga försäkringserbjudanden.

Läs mer

Länsförsäkringar Uppsala

Möjlighet till snabba och trygga lånelöften. Ta del av förmånliga försäkringserbjudanden.

Länsförsäkringar Uppsala

Living In

Få möjlighet till 60 minuters stylingkonsultation.

Läs mer

Living In

Få möjlighet till 60 minuters stylingkonsultation.

Living In

S:t Olof Familjejuridik

Upp till 20 minuters juridisk rådgivning som köpare eller säljare.

Läs mer

S:t Olof Familjejuridik

Upp till 20 minuters juridisk rådgivning som köpare eller säljare.

S:t Olof Familjejuridik

Mörner Familjejuridik

Upp till 20 minuters juridisk rådgivning som köpare eller säljare.

Läs mer

Mörner Familjejuridik

Upp till 20 minuters juridisk rådgivning som köpare eller säljare.

Boneo

Boneo.se är Sveriges nya bostadssajt. Boneo erbjuder en mer modern, kostnadseffektiv och användarvänlig tjänst för den som ska sälja och köpa bostad.

Läs mer

Boneo

Boneo.se är Sveriges nya bostadssajt. Boneo erbjuder en mer modern, kostnadseffektiv och användarvänlig tjänst för den som ska sälja och köpa bostad. Förutom annonser med lokala objekt över hela landet fokuserar Boneo även på utlandsobjekt och kommersiella fastigheter.

Läs mer på boneo.se

Karta & område

Uppsala

Detta är Sveriges fjärde stad med drygt 200 000 invånare, en av de vackraste och förstås anrikaste. Uppsala är känt i hela världen för sitt universitet, Skandinaviens äldsta högre lärosäte. Uppsala är också Sveriges kyrkliga centrum, med Svenska kyrkans ärkebiskopssäte. Men Uppsala är såklart mycket mer än sitt historiska djup – det är en underskön liten storstad, med variation i alla dimensioner. Här samlas alla möjliga sorters människor för att studera, arbeta och göra karriär, eller bilda familj – eller alltihop, i en av Sveriges bästa regioner alla kategorier. Service, utbud, nöjen och kultur anstår en mindre storstad i ett fantastiskt landskap, granne med Storstockholm.

Läs mer

Bobutiken i Uppsala

Drottninggatan 3

018-430 34 00

uppsala@lansfast.se

Tillbaka till toppen