Mäklare Solna

Funderar du på hur du ska välja fastighetsmäklare? På Länsförsäkringar Fastighetsförmedling får vi hela tiden kontakt med människor som vill köpa eller sälja bostad. De vänder sig till oss därför att vi kan erbjuda en helhet med fastighetsförmedling, försäkringar, lånelöfte och bolån, något både köpare och säljare vinner på. Vi tillhör nämligen Länsförsäkringar som ägs av sina kunder och styrs av sunda värderingar om närhet, nytta och långsiktighet. Du kommer att märka det i kontakten med oss.

Så om du vill sälja, värdera eller köpa bostadsrätt, hus, tomt eller fritidshus här i trakten har du kommit rätt. Ring, mejla eller kom in till oss på Centralvägen 17 i Solna, så pratar vi om hur vi kan hjälpa dig till en riktigt, riktigt bra bostadsaffär. Om du är ny i trakten tipsar vi gärna om utflyktsmål, för vi kan området väldigt bra.

Välkommen till din lokala mäklare i Solna-Sundbyberg!

Läs mer

Besök oss

Centralvägen 21

Solna

08-82 12 00

Solna@lansfast.se

Boka möte

Värdera din bostad kostnadsfritt*

Vi erbjuder dig en kostnadsfri uppskattning av dagsvärdet på din bostad så att du kan hålla stenkoll på marknaden.

*Observera att din lokala mäklare kan behöva ta ut en ersättning även vid en kostnadsfri värdeuppskattning under vissa omständigheter, till exempel om fastigheten är avlägset belägen.

Medarbetare

Ring, mejla eller titta in och prata med någon av oss när du funderar på att sälja eller köpa bostad. Vi hjälper dig hela vägen.

Ferhat Can
Fastighetsmäklare

Ferhat Can

Telefon: 0708-82 12 00 ferhat.can@lansfast.se Läs mer
Viktor Billing
Fastighetsmäklare

Viktor Billing

Telefon: 0708-84 00 12 viktor.billing@lansfast.se Läs mer
Alexander Langer
Fastighetsmäklare

Alexander Langer

Telefon: 0707-82 82 12 alexander.langer@lansfast.se Läs mer
Jennifer Alm
Fastighetsmäklare

Jennifer Alm

Telefon: 0701-62 79 95 jennifer.alm@lansfast.se Läs mer
Anna Ekstrand
Fastighetsmäklare

Anna Ekstrand

Telefon: 0708-82 12 05 anna.ekstrand@lansfast.se Läs mer
Marcus Löwenhoff
Fastighetsmäklare

Marcus Löwenhoff

Telefon: 0708-82 12 40 marcus.lowenhoff@lansfast.se Läs mer
Daniel Senkal
Fastighetsmäklare

Daniel Senkal

Telefon: 0701-62 75 47 daniel.senkal@lansfast.se Läs mer
Aleidon Adam
Fastighetsmäklare

Aleidon Adam

Telefon: 0708-82 38 35 aleidon.adam@lansfast.se Läs mer
Martin Eriksson
Fastighetsmäklare

Martin Eriksson

Telefon: 0708-82 93 40 martin.eriksson@lansfast.se Läs mer
Izabelle Olsson
Fastighetsmäklare / Koordinator

Izabelle Olsson

Telefon: 070-995 79 05 izabelle.olsson@lansfast.se Läs mer
Mike Chammas
Fastighetsmäklare

Mike Chammas

Telefon: 0708-83 83 37 mike.chammas@lansfast.se Läs mer
Amanda Barsoum
Fastighetsmäklare

Amanda Barsoum

Telefon: 0739-39 89 38 amanda.barsoum@lansfast.se Läs mer
Baran Candan
Fastighetsmäklare

Baran Candan

Telefon: 0708-82 38 38 baran.candan@lansfast.se Läs mer
Jessica Tibblin
Mäklarassistent

Jessica Tibblin

Telefon: 0708-82 12 77 jessica.tibblin@lansfast.se Läs mer
Gashaw Murad
Privatrådgivare Bank

Gashaw Murad

Telefon: 08-400 213 00 Gashaw.Murad@lansforsakringar.se Läs mer

Våra mäklarkontor samarbetar med Länsförsäkringar Bank vilket ger dig bra ränta och snabba lånlöften.

Få tid över att leva

Med den kostnadsfria tjänsten Försprång ser din mäklare till att all dokumentation inklusive fina bilder finns på plats när du känner dig redo att sälja din bostad.

Genom att klicka på knappen godkänner jag villkoren

Våra bostäder

Visa alla 168 träffar

Partner

Annonsering av bostaden på hemnet.se

Vill du annonsera din bostad på Hemnet kostar det mellan 300-2900 kronor, beroende på bostadens utgångspris. Det är en avgift som Hemnet Service HNS [...]

Läs mer

Annonsering av bostaden på hemnet.se

Vill du annonsera din bostad på Hemnet kostar det mellan 300-2900 kronor, beroende på bostadens utgångspris. Det är en avgift som Hemnet Service HNS AB fakturerar dig som är säljare. Länsförsäkringar Fastighetsförmedling uppbär vid förmedling av erbjudandet från Hemnet en ersättning mellan 150-1450 kronor.

Läs mer om bostadsannonsering på hemnet.se

Boneo

Boneo.se är Sveriges nya bostadssajt. Boneo erbjuder en mer modern, kostnadseffektiv och användarvänlig tjänst för den som ska sälja och köpa bostad.

Läs mer

Boneo

Boneo.se är Sveriges nya bostadssajt. Boneo erbjuder en mer modern, kostnadseffektiv och användarvänlig tjänst för den som ska sälja och köpa bostad. Förutom annonser med lokala objekt över hela landet fokuserar Boneo även på utlandsobjekt och kommersiella fastigheter.

Läs mer på boneo.se

Karta & område

Solna

Här i Solna och Sundbyberg är det på sätt och vis väldigt trångt och småttigt; Sundbyberg är Sveriges minsta kommun till ytan, och Solna är tredje minst (Burlöv i Skåne är andra). Men det får ändå plats drygt 100 000 människor i Solna och Sundbyberg, som trivs väldigt bra med att bo i små kommuner som ligger inbäddade i huvudstadsområdet, späckade med Storstockholms hela utbud, kommunikationer, service och möjligheter. Här finns Haga och Råsunda, och som alltid i Mälardalen – vattnet, vattnet, vattnet.

Läs mer

Bobutiken i Solna

Centralvägen 21

08-82 12 00

Solna@lansfast.se

Tillbaka till toppen