Mäklare Strömstad

Funderar du på hur du ska välja fastighetsmäklare? På Länsförsäkringar Fastighetsförmedling får vi hela tiden kontakt med människor som vill köpa eller sälja bostad. De vänder sig till oss därför att vi kan erbjuda en helhet med fastighetsförmedling, försäkringar, lånelöfte och bolån, något både köpare och säljare vinner på. Vi tillhör nämligen Länsförsäkringar som ägs av sina kunder och styrs av sunda värderingar om närhet, nytta och långsiktighet. Du kommer att märka det i kontakten med oss.

Så om du vill sälja, värdera eller köpa bostadsrätt, hus, tomt eller fritidshus här i trakten har du kommit rätt. Ring, mejla eller kom in till oss på Västra Klevgatan 11 i Strömstad, så pratar vi om hur vi kan hjälpa dig till en riktigt, riktigt bra fastighetsaffär. Om du är ny i trakten tipsar vi gärna om utflyktsmål, för vi kan området väldigt bra.

Välkommen till din lokala mäklare i Strömstad!

Läs mer

Besök oss

Västra Klevgatan 11

Strömstad

0525-222 33

tanum.stromstad@lansfast.se

Boka möte

Värdera din bostad kostnadsfritt*

Vi erbjuder dig en kostnadsfri uppskattning av dagsvärdet på din bostad så att du kan hålla stenkoll på marknaden.

*Observera att din lokala mäklare kan behöva ta ut en ersättning även vid en kostnadsfri värdeuppskattning under vissa omständigheter, till exempel om fastigheten är avlägset belägen.

Medarbetare

Ring, mejla eller titta in och prata med någon av oss när du funderar på att sälja eller köpa bostad. Vi hjälper dig hela vägen.

Joacim Bergman
Franchisetagare/Mäklare

Joacim Bergman

Telefon: 0727-33 90 91 joacim.bergman@lansfast.se Läs mer
Frida Johansson
Fastighetsmäklare

Frida Johansson

Telefon: 0727-33 90 45 frida.johansson@lansfast.se Läs mer
Robin Hein
Fastighetsmäklare

Robin Hein

Telefon: 0727-33 90 33 robin.hein@lansfast.se Läs mer
Elin Bergman
Franchisetagare / Jurist

Elin Bergman

Telefon: 0727-33 90 81 elin.bergman@lansfast.se Läs mer
Elias Bengtsson
Fastighetsmäklare / Tjänstledig

Elias Bengtsson

Mobil: 0727-33 90 98 elias.bengtsson@lansfast.se Läs mer
Anneli Helgen
Kontorschef bank/försäkring

Anneli Helgen

Telefon: 0526-683 39 anneli.helgen@lansforsakringar.se Läs mer
Alexandra Hoof
Kundrådgivare Försäkring

Alexandra Hoof

Telefon: 0526-683 35 alexandra.hoof@lansforsakringar.se Läs mer
Julia Hansen
Privatrådgivare

Julia Hansen

Telefon: 0525-228 89 julia.hansen@lansforsakringar.se Läs mer
Anna Ahlbom
Privatrådgivare

Anna Ahlbom

Telefon: 0525-228 85 anna.ahlbom@lansforsakringar.se Läs mer
Johanna Borg
Privatrådgivare

Johanna Borg

Telefon: 0525-228 87 johanna.e.borg@lansforsakringar.se Läs mer
Tomas Fransson
Rådgivare företagsbank

Tomas Fransson

Telefon: 0525-228 81 tomas.fransson@lansforsakringar.se Läs mer

Våra mäklarkontor samarbetar med Länsförsäkringar Bank vilket ger dig bra ränta och snabba lånlöften.

Få tid över att leva

Med den kostnadsfria tjänsten Försprång ser din mäklare till att all dokumentation inklusive fina bilder finns på plats när du känner dig redo att sälja din bostad.

Genom att klicka på knappen godkänner jag villkoren

Våra bostäder

Visa alla 86 träffar

Karta & område

Strömstad

Strömstad är Sveriges västligaste stad och Bohusläns nordligaste kommun. Området präglas av närheten till Norge och den turism och gränshandel som det medför. I väster ligger Skagerack och den natursköna skärgården med Kosteröarna och Sveriges enda marina nationalpark, Kosterhavets nationalpark. Öster om stan går europavägen E6, en trafikpulsåder mellan Oslo och Köpenhamn. Längre in i landet ligger vackra Idefjorden som markerar gränsen mellan Sverige och Norge.

Läs mer

Bobutiken i Strömstad

Västra Klevgatan 11

0525-222 33

tanum.stromstad@lansfast.se

Tillbaka till toppen